Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jurášek

5. 7. 2008

Jurášek

 

I když je v této době Jurášek v novém domově, s novými majiteli a novým parťákem, nikdy na něj nezapomenu a budu ně něj vzpomínat jako na člena stádečka koníků z Tisovnice...Jurášku, měla jsem tě moc ráda!!!

Jméno: Juráš

Věk: 3 roku

Plemeno: ČT x Welsh

Zbarvení: Žluťák/isabela (palomino)

Výška: 156 cm (a ještě roste) :-)

 

Super vlastnost: Energičnost (no super - jak se to vezme) :-)

Špatná vlastnost: Netrpělivost

Neřest/zlozvyk: Když nechtěl spolupracovat, odvrátil hlavu...

 

Když jsme přišli do Tisovnice: Byl s ním problém - koník se nechtěl nechat vodit ani uvazovat - vzpínal se, hrabal předníma, občas kousal

Podle mého názoru: Byl a určitě stále je moc šikovný koník! Rychle se učil a do všeho měl takové své mlaďácké nadšení. Je škoda, že se s ním nepracovalo dříve. Ovšem, když vidím, jak se (na jaře 2008) na ohlávce a vodítku vzpínal metr vysoko, hrabal nervózně přední nohou nebo kousal, i když si ho chtěl člověk pohladit, je až neuvěřitelné, že je již v této době obsedlý a nechá se krásně vodit, zvedat nohy, atd.! Jurášek prostě nikdy nebyl problénový koník, jen bylo třeba se mu věnovat více - měl rád pozornost a dokonce i žárlil, pokud jsme se věnovali jinému koníkovi...=) Neuvěřitelně rychle jsme si ho oblíbili a moc rádi jsme se s ním mazlili. Nikdy nezapomenu na naše společné procházky ve složení - já, Jurášek, Lenča a Jurka v okolí nádherné přírody Tisovice.  Práce s ním mě opravdu bavila - díky němu jsem získala spoustu nových zkušeností s prací s mladými koníky a také jistotu a zdatnost při různých situacích. Doufám, že se mu bude v novém domově moc a moc dařit. Věřím, že jeho budoucnost bude určitě náramně pestrá...:-) (Děkuju Míše Málkové - to ona nás přiměla s Jurášem pracovat a najít k němu tu správnou cestičku, dále Juráškovým novým majitelům, že nám o něm stále píšou a my tak máme alespoň minimální přehled, jak se mu daří a co se nového naučil :-) ...)

Foto: KLIKNI!

 

Náhledy fotografií ze složky Jurášek

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ok :-)

(Admin, 15. 8. 2008 15:50)

Ahojík Míšo! jj, je to s ním o mnoho lepší, jen má ještě občas takový hříběcí výstřely, dělá blbinky a nejradši by pořád lítal...:-) Ale překvapuje mě, jak se rychle učí, takže si myslim, že to s ním půjde. Určitě se někdy domluvíme a můžeš zase zajet a naopak. Jen to musíme naplánovat, jelikož máme plno práce...:-) tak se měj hezky a ať se Vám daří!

to je super!!!

(Tioga, 14. 8. 2008 19:45)

Ahojky, jsem ráda, že je to s ním čím dál lepší a lepší, jen tak dál. někdy se na něj přijedu ještě podívat jak se mu vede :o)

A určitě někdy přijedˇte o těch závodech nebylo moc šasu :(